Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.

Політика конфіденційності
Всеукраїнський портал національного усиновлення
«Сирітству — ні!»
Rozvitok Rozvitok
Гаряча лінія
0-800-50-90-01



Форум з усиновлення та сімейних форм виховання

Страницы: 1
RSS
Оформлення піклування (усиновлення), Потрібна допомога в роз'ясненні прав
 
Підкажіть будласка, справа в тому що я військовослужбовець, перебуваю на квартирній черзі, винаймаю житло (держава виплачує компенсацію за піднайом житла), одружений, дітей своїх не маємо, дуже хотіли оформити опікунство (всиновлення) та маємо всі можливості надати дитині сім'ю, забезпечити побут, надати гідну освіту, але виникає питання з житлом? У моїх батьків є у передмісті квартира (прописатись там не можу, бо буду знятий з квартирного обліку), але можливо є якийсь вихід оформити з батьками договір на право користування житлом, або предоставити копію заповіта, тощо. Підкажіть будласка що можливо зробити в моєму випадку, чи є якісь шанси, буду щиро вдячний.
 
Цитата
Sava написав:
Підкажіть будласка, справа в тому що я військовослужбовець, перебуваю на квартирній черзі, винаймаю житло (держава виплачує компенсацію за піднайом житла), одружений, дітей своїх не маємо, дуже хотіли оформити опікунство (всиновлення) та маємо всі можливості надати дитині сім'ю, забезпечити побут, надати гідну освіту, але виникає питання з житлом? У моїх батьків є у передмісті квартира (прописатись там не можу, бо буду знятий з квартирного обліку), але можливо є якийсь вихід оформити з батьками договір на право користування житлом, або предоставити копію заповіта, тощо. Підкажіть будласка що можливо зробити в моєму випадку, чи є якісь шанси, буду щиро вдячний.
Доброго дня!

Згідно з українським законодавством, для постановки Вас на облік кандидатів в усиновлювачі або опікуни Ви маєте подати копію документа, який підтверджує право власності або довгостроковий договір про користування житловим приміщенням.

Спочатку ознайомтеся, будь ласка, з Постановою КМУ від 08.10.2008 №905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей"
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/905-2008-%D0%BF

Якщо коротко:

22. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з'явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Копії документів, зазначених у підпунктах 1, 3 і 7 цього пункту, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює приймання документів.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров'я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, зазначені в цьому пункті. Витребування у заявників документів, не зазначених у цьому пункті, не допускається.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Питання встановлення опіки над неповнолітніми регулює Постанова КМУ від 24 вересня 2008 року №866. Ось посилання на неї:
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-%D0%BF/page


У п. 40 Ви знайдете перелік документів, необхідний для отримання статусу кандидата в опікуни.

40. Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання:

заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);

довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;

документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення кандидатів до єдиного банку даних;

копію паспорта;

висновок про стан здоров'я заявника, складений за формою згідно з додатком 5;

довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;

довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника;

{Абзац десятий пункту 40 в редакції Постанови КМ № 1017 від 03.11.2010; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 437 від 13.07.2016}

письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, утворити прийомну сім'ю або на власній житловій площі - дитячий будинок сімейного типу, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, підпису посадової особи та дати.

Строк дії документів, зазначених у цьому пункті, становить дванадцять місяців з дати видачі.

Крім того, необхідно буде пройти курси для опікунів.

Почитайте, будь ласка, якщо виникнуть запитання, звертайтеся.

Знайомство з дитиною можливе тільки після того, як ви отримаєте статус кандидатів в усиновлювачі або опікуни. Тоді можна звернутися в службу у справах дітей (контакти в анкетах), спеціалісти випишуть направлення й поїдете знайомитися. Інформація, яка є в анкетах, максимально дозволена законодавством України для розголошення на загал, деталі – тільки кандидатам.

Щасти вам!
Страницы: 1
Читають тему (гостей: 1)