Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.

Політика конфіденційності
Всеукраїнський портал національного усиновлення
«Сирітству – ні!»
Rozvitok Rozvitok
Гаряча лінія
0-800-50-90-01

Форум з усиновлення та сімейних форм виховання

RSS
Усиновлення і складнощі

Nadegda
Додано: 18.01.2016 22:11
Здравствуйте! Я хочу удочерить девочку ей 9месяцев , уже написала в органах опеки заявление , сейчас будет готовится решение по целесообразности по усыновлению. Скажите пожалуйста как на долго может затянутся эта процедура? И сколько может рассматривать дело суд? Очень хочется забрать малышку домой. И подскажите пожалуйста в каком случае могут отказать в усыновление . Я проживаю одна , у меня своя 3 комнатная квартира , зарплата стабильная. Работаю инженером в коммунальном предприятии, не употребляю алкоголь и табак.

olga2014
Додано: 19.01.2016 20:53
У нас пошел месяц на все. Написали заявление на усыновление, дождались решения со службы, направили заявление в суд, суд был через 2 недели после обращения + 10 дней после решения суда. Ровно через месяц ребенок был дома.

KaterynaZ
Додано: 20.01.2016 11:59
У нас где то месяц на это ушел.Суд, потом 10 дней чтоб решение суда вступило в силу.У вас причин для отказа нет.Так что все будет хорошо )

Nadegda
Додано: 23.02.2016 13:39
Спасибо за ответы) Дождались суда)) уже в эту пятницу забираем малышку.

Nadegda
Додано: 23.02.2016 13:42
Подскажите пожалуйста я забираю ребенка с решением суда только или мне надо сделать свидетельство о рождение новое.и только потом забирать?

olga2014
Додано: 2016-02-24 10:10:59
забираете по решению суда

Svetlana7777
Додано: 23.02.2016 19:31
Подскажите, пожалуйста, как Вы нашли девочку? Мы с мужем тоже хотим усыновить ребёнка до годика и в соц службе говорят что грудничков нету и это редкость...

Nadegda
Додано: 24.02.2016 08:35
Здравствуйте , дело в том что у моей девочки очень сложный порок сердца, и за этого её не кто не хотел брать , а так же она родилась в 28 недель что повлекло за собой асфиксию и ей поставили диагнос цнс, меня отговаривал долго главврач! Но я увидела свою доченьку первый раз и больше не смогла не очем думать. Ездили к нервопотологу и он сказал что не все так плохо и ребёночек будет нормальным . Но все это будет понятно более позже. Звоните по облостям может за пару месяцев вам подберут малышку.

Svetlana7777
Додано: 2016-02-24 13:44:37
моей первой дочери сейчас 18 лет. Родилась она с весом 950 грамм на 26 неделе. Были травмы головы, 2 кисты в голове, и куча всего другого,тоже ДЦП. На ножки стала в 1,5 года. В школу пошла обычную в 7 лет. Училась хорошо. Не отличница, давалось сложно но учителя любили её. В сердце всё нормализовалось лет в 6-7. Вообщем красивая здоровая девочка, спокойная и умненькая. Единственное что осталось- близорукость. Ну ничего, линзы носит. Любите ребёнка и он вам ответит тем же.)

Nadegda
Додано: 24.02.2016 11:30
Уже по решению только не заберёшь ребёнка , прежде чем его забирать требуют новое сведетельстве о рождение где записана новая Мама , это вчера меня огорошил дом малютки!! А мне чтоб его заделать потребуется не меньше месяца так как она зарегистрирована в области . А обязали харьков заделать а они отнекиваются и говорят что он. Собирают покет документов и отсылают почтой а потом ждут ответа ! Вообщем пообещали за месяц справится! Вот так

Svetlana7777
Додано: 2016-02-24 13:45:52
Удачи вам и малышке!

olga2014
Додано: 2016-02-25 12:16:35
Основываясь на что, вам так сказали. Изменение в законодательстве? насколько я знаю действует ПОСТАНОВА від 8 жовтня 2008 р. № 905 Київ Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей {Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ 82. Усиновлювачі зобов'язані: особисто забрати дитину із закладу чи сім'ї, в якій вона виховується, в присутності представника служби у справах дітей після пред'явлення копії рішення суду про усиновлення; Требуйте официальный письменный отказ дома малютки отдать ребенка только по решению суда

Елена
Додано: 2016-02-25 17:15:15
Вы можете сами поехать и сделать новое свидетельство о рождении. Это будет в разы быстрее. Не ждите, когда одни пошлют, другие сделают. Никто не будет торопиться, поверьте. Делайте всё сами! Ребенку каждый прожитый день вне семьи - минус в здоровье и в психику!

Nadegda
Здравствуйте , да конечно я буду сама ездить и делать , не могу уже дождаться того момента когда я заберу свою малышку.

Lena_nik
Додано: 01.03.2016 19:45
Здравствуйте, дорогие форумчане. Мы хотим усыновить с мужем ребенка. Уже зарегистрировались как усыновители, но в районе нашем детей нет. Сказали ждать или смотреть на сайте. На сайте понравилась одна девочка, но она "дитина з особливими потребами". Хотели узнать диагноз, но сказали по телефону ничего не скажут. Подскажите у кого как было? Чтобы узнать хоть что-то надо ехать через всю Украину? И вообще подскажите - может есть еще какие-то варианты поиска ребенка? Спасибо.

Марго
Додано: 2016-03-09 09:29:55
Виходячи з моєї практики хочу сказати, що найбільший результат дає особистий контакт зі службами, часто їздіть в свою обласну службу, по можливості відвідуйте інші області, листайте їхні альбоми, цікавтесь новою інформацією, особисто я обзвонювала всі області раз в тиждень, але це нічого не дало - нас туди звонить дуже багато, і часто навіть відповідати не хочуть, за весь період пошуку в одну із областей я ні разу не дозвонилась - мені відповідали,що даний спеціаліст робить звіт - і так було щоразу коли я звонила. Але знайте, що ваша дитина вас чекає і всі проблеми пов"язані з пошуком, оформленням документів забуваються як тільки ваше щастя приїде додому. Удачі вам!

Nadegda
Додано: 09.03.2016 20:04
Всем здравствуйте! Наконец таки мы дома!!! Со своей практики я вам могу сказать что мы обратились в нашу областную службу, дали одно направление мы поехали , но ребёнок оказался очень сильно больной . Поехала на следующий день опять туда , сказали есть девочка 7 месяцев с диагнозом порок сердца , овальное окно , хорда левого желудочка, и цнс, если хотите можете посмотреть . И была не была я опять поехала в дом ребёнка. Глав врач долго меня отговаривала , говорила что ребёнок будет дураком и умственно неполноценный, но когда мне её принесли я поняла что это настолько жизнерадостный ребёнок и улыбчивый! С первой минуты я сказала заберу. Все тихо покрутили у виска!! И вот мы дома ! Нам сняли почти все деагнозы !! Ребёнок здоров и жизни радостный!!

Lena_nik
Додано: 2016-03-10 17:50:46
Поздравляю Вас с доченькой! Растите здоровенькими и счастливыми.

Linda
Додано: 10.03.2016 09:35
Это замечательно, что Вы так рады! Здоровья вашей малышке. Но не вводите людей в оману. Диагнозы просто так не ставят и тем более такие,, как Вы перечислили. Диагнозы одним росчерком пера не снимают! Трудитесь, лечите и самое главное не разочаровывайтесь.

Nadegda
Додано: 10.03.2016 10:44
Здравствуйте, ну в обман я не кого не вожу ! Сама удивилась когда сняли диагнозы! Каждого ребёнка вы можете поехать и обследовать не зависимо от всех. Цнс сейчас ставят половину деткам , и даже в семьях. Из всех перечисленных диагнозов у нас только хорда! И залечивать ребёнка от придуманных ими диагнозов я не собираюсь . А обследовались мы у лучших педиатров и невропатологов Харькова ! Вы не знаете нашего состояния здоровья и предлагаете не водить в обман людей! Я поделилась с людьми со своей историей, и не слова лжи у меня не было ! Есть детки здоровые но к сожалению им не повезло с семьёй, поэтому там они и отстают и в развитии как в психо так и физически !

olga2014
Додано: 10.03.2016 14:30
Рада за вас!!! Здоровья вашему ребеночку! Мы когда усыновляли, то у нашего малыша при рождении тоже кучу всего понаписывали, я так поняла, на всякий случай, и не задолго до нашего знакомства, все диагнозы были сняты, ВСЕ!!! Как по мне, при чтении мед карты с диагнозами, большую половину точно можно откинуть.

Lena_nik
Додано: 10.03.2016 18:07
Сегодня ездили с мужем в областную службу и вернулись ни с чем. Прием только по записи, но мы не знали. Об этом никто не сказал нам в районной службе, и когда я звонила в областную службу 2 раза тоже промолчали. на сайте я этого тоже нигде не видела. Потратили день впустую. а теперь еще и очереди ждать несколько недель. Кто уже опытный, подскажите пожалуйста, если нам понравился ребенок на сайте не из нашей области, то там тоже нужно записаться на прием или в очередь какую-нибудь? Спасибо.

Nadegda
Додано: 12.03.2016 21:50
Здравствуйте . Я ходила без записи к Печерской в областную службу , это замечательная женщина , приняла меня быстро . До этого звонила по всем облостям говорили что б обязательно звонила перед приездом . Если ребёнка увидели на сайте Вы можете позвонить по телефону который указан ниже под анкетой , в службу где на учете состоит ребёнок и заранее договорится о встрече.
Страницы: Пред. 1 ... 4 5 6 7 8 След.
Відповіді

Цитата
AnyaPac написав:
Добрый день. Подскажите, усыновила мальчика 5ти лет, который проживает в приемной семье, пока мне его не отдают. 26июля был суд, решение суда вступило в силу 27августа, через неделю забрала копию решения суда и отдала копию в службу по правам детей. Начальник службы очень занята и на звонки, говорит, перезвонить в другой день. Жду, когда она снимет ребенка с учета приемной семьи, отдаст мне документы на ребенка и можно забрать самого ребенка. Сегодня 10 сентября, сколько можно ждать, есть ли сроки?
Доброго дня!

Рішення суду про усиновлення дитини набуває чинності через 30 днів, після чого Ви можете забрати дитину. Це і є той строк, який повинен пройти.

Якщо начальник служби відтягує цей процес, можете поскаржитися у вищу інстанцію, тобто в обласну службу у справах дітей.

Хай щастить!

Цитата
Юлия Матковская написав:
Цитата
AnyaPac написав:
Добрый день. Подскажите, усыновила мальчика 5ти лет, который проживает в приемной семье, пока мне его не отдают. 26июля был суд, решение суда вступило в силу 27августа, через неделю забрала копию решения суда и отдала копию в службу по правам детей. Начальник службы очень занята и на звонки, говорит, перезвонить в другой день. Жду, когда она снимет ребенка с учета приемной семьи, отдаст мне документы на ребенка и можно забрать самого ребенка. Сегодня 10 сентября, сколько можно ждать, есть ли сроки?
Доброго дня!

Рішення суду про усиновлення дитини набуває чинності через 30 днів, після чого Ви можете забрати дитину. Це і є той строк, який повинен пройти.

Якщо начальник служби відтягує цей процес, можете поскаржитися у вищу інстанцію, тобто в обласну службу у справах дітей.

Хай щастить!
Спасибо

Доброе утро. После усыновления буду сдавать документы в ЗАГС, чтобы переделывать свидетельство о рождении ребенка. В ЗАГСе просят оригинал решения суда, а себе оставить ксерокопию. Правомерно ли отдавать оригинал?

Цитата
Irina написав:
Доброго дня. Дуже хочемо усиновити дитину віком від 0 до 5 років (готові одразу двох або трьох братиків чи сестричок). Мені 24 роки, чоловікові 28. Я працюю не офіційно, тому в довідці про доходи мені зможуть вказати лише мінімальну зарплату. Чоловік працює механіком (моряк) на іноземну компанію, зараз в рейсі. По закінченню контракту (у грудні) йому зможуть дати на судні офіційні папери (але це не буде саме довідка якогось встановлено зразка, що дають на суші), в яких буде вказано заробітну плату за останні 6 місяців. Її буде цілком достатньо, щоб покрити прожиткові мінімуми 5-ох членів сім'ї (тобто, нас із чоловіком і 3 діток). В нас своя квартира однокімнатна, але вистачить місця, щоб облаштувати окремі ліжко-місця для дітей та ігровий куточок. Чи не відмовлять нам по якійсь причині (зокрема через довідку з роботи про доходи) стати кандидатами в усиновителі?
Доброго дня!

У Постанові Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» вказано, що сума сукупного доходу на кожного члена сім’ї має бути не меншою, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум.

Спеціалісти служби у справах дітей за місцем проживання при прийомі документів скажуть Вам, чи відповідає формат довідки про доходи Вашого чоловіка нормам, але в Постанові усталеного формату цієї довідки нема.

Після того, як Ви подали весь пакет документів спеціалістам служби, протягом 10 робочих днів після отримання заяви про бажання усиновити дитину (з повним комплектом документів) Служба у справах дітей складає Акт про обстеження житлово-побутових умов майбутніх усиновлювачів, розглядає питання про можливість усиновлення дитини і готує відповідний висновок. Немає норми житлової площі, яка чітко встановлена законодавством. Заявникам може бути відмовлено в постановці на облік кандидатами в усиновлювачі, якщо їхнє житлове приміщення перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані або в ньому неможливо влаштувати місце для занять і окреме спальне місце для дитини. Це може бути й однокімнатна квартира, але в якій буде місце, аби поставити ігровий куточок, окреме ліжко-місце для дитини. Якщо дитина шкільного віку, то має бути стіл і таке інше.

Щасти Вам!

Цитата
Юлия Матковская написав:
Доброго дня! У Постанові Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» вказано, що сума сукупного доходу на кожного члена сім’ї має бути не меншою, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум. Спеціалісти служби у справах дітей за місцем проживання при прийомі документів скажуть Вам, чи відповідає формат довідки про доходи Вашого чоловіка нормам, але в Постанові усталеного формату цієї довідки нема.Після того, як Ви подали весь пакет документів спеціалістам служби, протягом 10 робочих днів після отримання заяви про бажання усиновити дитину (з повним комплектом документів) Служба у справах дітей складає Акт про обстеження житлово-побутових умов майбутніх усиновлювачів, розглядає питання про можливість усиновлення дитини і готує відповідний висновок. Немає норми житлової площі, яка чітко встановлена законодавством. Заявникам може бути відмовлено в постановці на облік кандидатами в усиновлювачі, якщо їхнє житлове приміщення перебуває в незадовільному санітарно-гігієнічному стані або в ньому неможливо влаштувати місце для занять і окреме спальне місце для дитини. Це може бути й однокімнатна квартира, але в якій буде місце, аби поставити ігровий куточок, окреме ліжко-місце для дитини. Якщо дитина шкільного віку, то має бути стіл і таке інше. Щасти Вам!
Дякую!

Здравствуйте
Подскажите пожалуйста если в анкете деток не указано "усыновление", а только опека, приемная семья то усыновление не возможно? По какой причине это может быть? Если мы получим опеку над детками у нас их могут потом забрать?

Цитата
Ёлка написав:
Здравствуйте
Подскажите пожалуйста если в анкете деток не указано "усыновление", а только опека, приемная семья то усыновление не возможно? По какой причине это может быть? Если мы получим опеку над детками у нас их могут потом забрать?
Доброго дня!

Якщо в анкеті дитини вказані усі форми влаштування дитини в сім`ю окрім усиновлення, то це означає, що ця дитина не має статусу сироти, або батьки не позбавлені батьківських прав. Згідно з українським законодавством, якщо батьки доведуть, що вони можуть піклуватися про дитину, вона повернеться в їхню родину.

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, если выбирать усыновление, то нужно будет обязательно ребенку давать свою фамилию и отчество? Или ребенок может остаться на своей фамилии? Заранее спасибо

Цитата
Олена86 написав:
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, если выбирать усыновление, то нужно будет обязательно ребенку давать свою фамилию и отчество? Или ребенок может остаться на своей фамилии? Заранее спасибо
Доброго дня!

Відповідно чинного законодавства, не обов’язково змінювати дані дитини після усиновлення.

У статті 230 Сімейного кодексу України вказано:
1. Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання змінити відомості про місце народження та дату народження дитини.

Тобто це за бажанням, враховуючи інтереси дитини.

Проте подумайте зараз: чи не виникне бажання внести зміни у свідоцтво дитини згодом, адже з часом ця процедура буде складніша.

Цитата
AnyaPac написав:
Доброе утро. После усыновления буду сдавать документы в ЗАГС, чтобы переделывать свидетельство о рождении ребенка. В ЗАГСе просят оригинал решения суда, а себе оставить ксерокопию. Правомерно ли отдавать оригинал?
Доброго дня!

Так, для того, щоб РАГС міг внести зміни до свідоцтва про народження дитини, їм потрібне документальне підтвердження, а саме рішення суду про усиновлення. Спеціалісти РАГСу не можуть посилатися на копію рішення суду.

Подскажите пожалуйста, как по закону отдаются на усыновление дети, имеющие братьев и сестер? Только все вместе или же возможно индивидуальное усыновление конкретного ребенка и какие при этом учитываются обязанности в плане его оставшихся в детдоме братиков-сестричек?

Цитата
nataEM написав:
Подскажите пожалуйста, как по закону отдаются на усыновление дети, имеющие братьев и сестер? Только все вместе или же возможно индивидуальное усыновление конкретного ребенка и какие при этом учитываются обязанности в плане его оставшихся в детдоме братиков-сестричек?
Доброго дня!

Статтею 210 Сімейного Кодексу України встановлена заборона на роз’єднання усиновлення рідних братів та сестер. Але в ній також зазначено: «За наявності обставин, що мають істотне значення, суд за згодою органу опіки та піклування може постановити рішення про усиновлення когось із них або усиновлення їх різними особами».

В окремих випадках, за умови, якщо вичерпані всі можливості влаштування братів і сестер на виховання в одну сім’ю, районна, районна у м. Києві держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті ради за місцем перебування дитини на місцевому обліку може надати згоду на роз’єднання братів і сестер при усиновленні в разі:
- коли один із братів, сестер страждає на тяжке захворювання, що вимагає спеціального догляду за дитиною;
- усиновлення дитини, яка виховується в дитячому або іншому закладі, у той час, як її брати, сестри проживають в сім’ях громадян України;
- наявності інших обставин, що унеможливлюють влаштування дітей на виховання в одну сім’ю.

Зауважимо, що роз’єднання братів і сестер у зв’язку з відмовою кандидатів в усиновлювачі від усиновлення будь-кого з них не допускається.

У судовій практиці бувають випадки, коли при здійсненні усиновлення вказується про те, що дитина має братів чи сестер, але з ними не підтримує ніяких стосунків. Зважаючи на це та на висновок органів опіки та піклування про «згоду на роз’єднання дитини» і братами, сестрами, суди приймають рішення про усиновлення. В окремих справах суд бере до уваги згоду братів та сестер на усиновлення.

Завданням органів опіки та піклування виступає не надання згоди на таке усиновлення, а надання висновку про відповідність усиновлення інтересам дитини, у тому числі й тих дітей, котрі залишаються такими, що позбавлені батьківського піклування.

Нерідко діти, які мають одну маму (або батька), спільно не виховуються в сім’ї, перебувають у різних дитячих закладах, мають різні прізвища, і про їх родинні відносини знає лише їх мати (батько), що тривалий час не проявляє про них турботи. З урахуванням викладених обставин допускається, як виняток, передача дітей на усиновлення в різні сім’ї. У таких виняткових випадках, за умови наявності «обставин, які мають істотне значення», можливе їх усиновлення різними особами або усиновлення не всіх братів та сестер, які йому підлягають.

Але, дійсно, якщо це не виняток, то брати й сестри роз’єднанню не підлягають.

У будь-якому випадку ви завжди маєте право поцікавитися реальним станом справ щодо дітей, які вас зацікавили, і поставити питання фахівцям служби у справах дітей.

Подскажите пожалуйста, как правильно указать в анкете об усыновлении то, что готовы взять ребенка здорового и такого у которого отклонения приобретенные в детдоме и они со временем излечимы в семье и при нормальном воспитании? Как это правильно сформулировать? Спасибо

Цитата
Олена86 написав:
Подскажите пожалуйста, как правильно указать в анкете об усыновлении то, что готовы взять ребенка здорового и такого у которого отклонения приобретенные в детдоме и они со временем излечимы в семье и при нормальном воспитании? Как это правильно сформулировать? Спасибо
Доброго дня!

Коли Ви прийдете у службу у справах дітей за місцем проживання з пакетом документів, спеціалісти Вам підкажуть, як коректно сформувати заяву.

Скажіть будь ласка, а неодружений чоловік може бути усиновлювачем? всі інші вимоги - ок (матеріальні, житлові, здоров'я і тепе - все відповідає вимогам)
дякую.

Цитата
max написав:
Скажіть будь ласка, а неодружений чоловік може бути усиновлювачем? всі інші вимоги - ок (матеріальні, житлові, здоров'я і тепе - все відповідає вимогам)
дякую.
Доброго дня!

Особа, що не перебуває в шлюбі, має право усиновити дитину.

Спочатку ознайомтеся, будь ласка, з Постановою КМУ від 08.10.2008 №905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей"
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/905-2008-%D0%BF

Якщо коротко:

22. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з'явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Копії документів, зазначених у підпунктах 1, 3 і 7 цього пункту, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює приймання документів.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров'я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, зазначені в цьому пункті. Витребування у заявників документів, не зазначених у цьому пункті, не допускається.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Почитайте, будь ласка, якщо виникнуть запитання, звертайтеся.

Знайомство з дитиною можливе тільки після того, як ви отримаєте статус кандидатів в усиновлювачі. Тоді можна звернутися в службу у справах дітей (контакти в анкетах), спеціалісти випишуть направлення й поїдете знайомитися. Інформація, яка є в анкетах, максимально дозволена законодавством України для розголошення на загал, деталі – тільки кандидатам.

Щасти вам!

Дякую. ці всі вимоги я читав. Збило з пантелику те, що всюди пише про дружину-чоловіка і те, що треба свідоцтво про шлюб.

ще одне питання вже не по документах, а саме з практики: є дівчинка на вашому сайті, але в неї є ще 5 братів і сестер. шансів, що їх шістьох усиновлять - ну майже нуль. чи може це в суді бути отим "особливим випадком" коли він дозволить усиновити лише одну цю дитину, а не всіх шістьох, або нікого? те, що по закону розводити не можна - я знаю. прочитав. але питаю саме з практики про ті "особливі випадки".

Цитата
max написав:
ще одне питання вже не по документах, а саме з практики: є дівчинка на вашому сайті, але в неї є ще 5 братів і сестер. шансів, що їх шістьох усиновлять - ну майже нуль. чи може це в суді бути отим "особливим випадком" коли він дозволить усиновити лише одну цю дитину, а не всіх шістьох, або нікого? те, що по закону розводити не можна - я знаю. прочитав. але питаю саме з практики про ті "особливі випадки".
Статтею 210 Сімейного Кодексу України встановлена заборона на роз’єднання усиновлення рідних братів та сестер. Але в ній також зазначено: «За наявності обставин, що мають істотне значення, суд за згодою органу опіки та піклування може постановити рішення про усиновлення когось із них або усиновлення їх різними особами».

В окремих випадках, за умови, якщо вичерпані всі можливості влаштування братів і сестер на виховання в одну сім’ю, районна, районна у м. Києві держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті ради за місцем перебування дитини на місцевому обліку може надати згоду на роз’єднання братів і сестер при усиновленні в разі:
- коли один із братів, сестер страждає на тяжке захворювання, що вимагає спеціального догляду за дитиною;
- усиновлення дитини, яка виховується в дитячому або іншому закладі, у той час, як її брати, сестри проживають в сім’ях громадян України;
- наявності інших обставин, що унеможливлюють влаштування дітей на виховання в одну сім’ю.

Зауважимо, що роз’єднання братів і сестер у зв’язку з відмовою кандидатів в усиновлювачі від усиновлення будь-кого з них не допускається.

У судовій практиці бувають випадки, коли при здійсненні усиновлення вказується про те, що дитина має братів чи сестер, але з ними не підтримує ніяких стосунків. Зважаючи на це та на висновок органів опіки та піклування про «згоду на роз’єднання дитини» і братами, сестрами, суди приймають рішення про усиновлення. В окремих справах суд бере до уваги згоду братів та сестер на усиновлення.

Завданням органів опіки та піклування виступає не надання згоди на таке усиновлення, а надання висновку про відповідність усиновлення інтересам дитини, у тому числі й тих дітей, котрі залишаються такими, що позбавлені батьківського піклування.

Нерідко діти, які мають одну маму (або батька), спільно не виховуються в сім’ї, перебувають у різних дитячих закладах, мають різні прізвища, і про їх родинні відносини знає лише їх мати (батько), що тривалий час не проявляє про них турботи. З урахуванням викладених обставин допускається, як виняток, передача дітей на усиновлення в різні сім’ї. У таких виняткових випадках, за умови наявності «обставин, які мають істотне значення», можливе їх усиновлення різними особами або усиновлення не всіх братів та сестер, які йому підлягають.

Але, дійсно, якщо це не виняток, то брати й сестри роз’єднанню не підлягають.

У будь-якому випадку ви завжди маєте право поцікавитися реальним станом справ щодо дітей, які вас зацікавили, і поставити питання фахівцям служби у справах дітей.

Доброго дня! Ми з чоловіком давно збираємось взяти до своєї сім'ї дитинку, і ось на вашому сайті знайшли дівчинку. Але у чоловіка офіційна заробітна плата дуже мала. Чи можливо надати виписку з банку нашого рахунку? З житлово-побутової сторони у нас все добре-великий свій дім, все необхідне є. Я у декреті, виховую трьох дітей. Дякую за будь-яку пораду.
Змінено: Світлана - 02.11.2018 15:16:07

Цитата
13032008 написав:
Доброго дня! Ми з чоловіком давно збираємось взяти до своєї сім'ї дитинку, і ось на вашому сайті знайшли дівчинку. Але у чоловіка офіційна заробітна плата дуже мала. Чи можливо надати виписку з банку нашого рахунку? З житлово-побутової сторони у нас все добре-великий свій дім, все необхідне є. Я у декреті, виховую трьох дітей. Дякую за будь-яку пораду.
Доброго дня!

Виписка рахунку з банку не є тим документом, що підтверджує дохід сім'ї.

Згідно з українським законодавством, для постановки на облік кандидатів в усиновлювачі службі у справах дітей потрібно надати довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

Добрый день. У меня такой вопрос.мы с женой планируем усыновить ребенка. Я работаю моряком в американской компании . 6 мес в рейсе 2 мес дома. Возможно ли предоставить справку о зарплате из этой компании? Или нужно только декларацию о доходах? Как лучше поступить?спасибо за ответ.

Цитата
Сергей написав:
Добрый день. У меня такой вопрос.мы с женой планируем усыновить ребенка. Я работаю моряком в американской компании . 6 мес в рейсе 2 мес дома. Возможно ли предоставить справку о зарплате из этой компании? Или нужно только декларацию о доходах? Как лучше поступить?спасибо за ответ.
Доброго дня, Сергію!
Необхідною умовою для постановки Вас на облік кандидатів в усиновлювачі є надання службі довідки про заробітну плату або доходи. Якщо Ви офіційно працюєте на закордонну компанію, Ви можете надати цю довідку спеціалістам служби у справах дітей. Якщо формат довідки служба раптом не прийме, можна надати копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, проте це краще з’ясувати у спеціалістів служби одразу.

Щасти Вам!

Цитата
Сергей написав:
Из личного опыта:
Муж работает за границей, нам вдвоём усыновить не получалось, т.к. он часто отсутствовал дома, анкету для знакомства только двоим, знакомиться с ребенком только двоим, назначит судья день суда, а мужа может не быть на Украине... Через несколько лет решили вопрос разводом. Я усыновляла как одинокая мама, документы собирала только на себя. Все получилось, теперь, когда ребенок дома, с "бывшим мужем" снова распишемся и в свободном режиме, когда получиться, он усыновит этого ребенка, зато ребенок уже живёт с нами.

Цитата
AnyaPac написав:
Цитата
Сергей написав:
Из личного опыта:
Муж работает за границей, нам вдвоём усыновить не получалось, т.к. он часто отсутствовал дома, анкету для знакомства только двоим, знакомиться с ребенком только двоим, назначит судья день суда, а мужа может не быть на Украине... Через несколько лет решили вопрос разводом. Я усыновляла как одинокая мама, документы собирала только на себя. Все получилось, теперь, когда ребенок дома, с "бывшим мужем" снова распишемся и в свободном режиме, когда получиться, он усыновит этого ребенка, зато ребенок уже живёт с нами.
А вот вопрос. А как ребенок привыкал? Ну я имею в виду, что не тяжело ему было сначала к вам привыкать, а потом к вашему мужу? Или Ваш муж был дома во время адаптации?
Страницы: Пред. 1 ... 4 5 6 7 8 След.
Читають тему (гостей: 2)