Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.

Політика конфіденційності
Всеукраїнський портал національного усиновлення
«Рінат Ахметов – Дітям.
Сирітству – ні!»
Rozvitok
Гаряча лінія
0-800-50-90-01



Форум з усиновлення та сімейних форм виховання

Страницы: 1
RSS
Підкажіть, будь ласка, стосовно документів для усиновлення
 
Ми з чоловіком маємо намір усиновити дитину. Наша сім'я складається: з нас із чоловіком, двох наших спільних дітей.
Зібрали пакет документів, здорові.

Нас не бажають ставити на облік з причин:

1. Я подала декларацію про доходи, що більш ніш перекриває прожитковий мінімум на 5 осіб відповідного до нашої ситуації віку. Чоловік наразі працює неофіційно, але нелегаліні документи про заробітну плату ми подавати не бажаємо. Довідку про доходи з минулої його роботи не приймають, т.я. вона вже не підпадає під критерій 'за останні 6 місяців', хоча там була дуже висока заробітна плата і відповідно великі податки сплачені державі. Виписки з банківського рахунку теж не хочуть приймати як доказ додаткового доходу.

Мотивують тим, що при усиновленні довідку про доходи або декларацію мають обов'язково показувати обидва з подружжя (Тобто виходить, що, напр., усиновлювачами не можуть бути подружжя де батько працює, а мати - домогосподарка і може багато часу проводити з дітьми? І що загальний дохід подружжя не вважається сукупним та спільним?).

2. Ми наразі оформлюємо документи на власне житло, у якому паралельно робимо капітальний ремонт. Це може зайняти від кількох місяців, до півроку або більше. А живемо ми в орендованому житлі(в якому до того ж я з дітьми і прописана), оренда засвідчується договором довгострокової оренди(найму).
Кажуть, що це не підходить т.я. для них договір довгострокової оренди не дає права користуватись житловим приміщенням і їм підходить тільки документ на право власності житла, або в крайньому випадку - договір дарування.

На співбесіді та коли ми приходили уточнювати щодо документів, неофіційна робота чоловіка та орендне житло нікого не засмучувало - і нам казали, що це не стане назаваді можливості стати на облік.

На які закони чи положення зсилатися у даному випадку? Чи в усьому органи опіки мають рацію?

Звісно, розумію, що працівник хоче зробити усе 'як у книжці написано', щоб до нього потім не було претензій. Але чи дійсно того, що ми принесли недостатньо?
 
Ksenija, процес усиновлення регулюється Постановою КМУ від 08.10.2008 №905 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей".


У п.22 чітко прописано, які документи треба подавати.

22. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцемпроживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з'явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Тож можна роздрукувать Постанову і йти з нею в службу. Їхні вимоги - неправомірні.

Щасти Вам!
Страницы: 1
Читають тему (гостей: 2)